Občerstvení na hřišti

Články

TJ Jiskra Heřmanův Městec - SK Chroustovice

Ve druhém kole okresního přeboru odehrálo naše mužstvo svůj první venkovní zápas na hřišti TJ Jiskra Heřmanův Městec. Oba týmy byly po prvním kole bez bodu a tak bylo jasné že půjde o důležitý zápas, kde budou chtít oba soupeři prokázat své kvality. Podmínky pro utkání byly bez pochyby ideální a krásné počasí přilákalo na zápas velké množství sportovních nadšenců. Trenér Tuček zvolil pro zápas téměř identickou základní jedenáctku jako minulé kolo a od první minuty jsme tak na hřišti mohli vidět Bejblíka, Mazánka, Štecha, Pospíšila, Doubravského, Danka, Matuchu, Demetera, Korečka, Derku a kapitána mužstva Dostála, do zápasu byli připraveni zasáhnout Bečička, Krejbich, Rejman a náhradní brankář Rolínek.

Začátek utkání se vyvíjel lépe pro domácí, kteří v prvních 25 minutách na hřišti dominovali, nutno dodat že za velké přispění hrubých chyb v rozehrávce našeho mužstva. Postupem času jsme ovšem situaci na hřišti dostávali po naši kontrolu a začali si vytvářet slibné šance, které jsme ale nedokázali zužitkovat. S prvním poločasem jsme se tak loučili za remízového stavu 0:0, ale s vidinou zvýšení aktivity v druhé půli. Píle, snaha a odhodlanost zvítězit nás hnala k vsítění první branky v 67 minutě o kterou se postaral svou slabší nohou, střelou z velkého vápna, kanonýr Demeter, který na začátku sezóny prokazuje své kvality. Pro další vývoj utkání byla tato střela zásadní a podepsala se notnou mírou na soupeřově psychice. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat a po pěkné individuální akci se prosadil kanonýr Derka, který se vrátil do základní sestavy pro zraněný z přípravného utkání. Osud zápasu tak byl zpečetěn a my se mohli radovat z první výhry a bodového zisku v této sezóně.