Občerstvení na hřišti

Články

SK Chroustovice - Kočí

V neděli 14. 8. 2016 jsme odehráli náš první zápas v okresním přeboru, do kterého jsme sestoupili po 3 letech v 1. B třídě. Přípravu na začátek soutěže jsme nepodcenili a tvrdě dřeli, i tak bylo jasné, že i přes výhodu domácího prostředí bude zápas s Kočím zkouška naší připravenosti. V základní jedenáctce Chroustovic se objevila tato jména: Bejblík, Mazánek, Štech, Pospíšil, Andrle, Koreček, Demeter, Matucha, Daněk, Tomášek a Dostál, na střídačce byli kromě nového kouče týmu Tučka připraveni zasáhnout od hry Rejman Jan, Rejman Jakub, Doubravský a Bečička.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a snažili se držet míč co nejdéle na našich kopačkách a tím diktovat tempo hry, což se nám také dařilo a odměnou za naši snahu bylo pár vyložených šancí a pěkných průniků, zde jsme ovšem naráželi na problém s koncovkou, který nás bez pochyby stál udržení v minulé sezóně. Domácí fanoušci se mohli ze vstřelené branky radovat až v 37. minutě kdy si na Korečkův centr z pravé strany naběhl Demeter a hlavou překonal hostujícího brankáře. Hosté na vstřelený gól odpověděli zvýšením aktivity a konec 1. poločasu patřil jim, do větších šancí se ovšem nedostali a do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí. Začátek druhého poločasu byl pro domácí noční můrou, už minutu po rozehrání hosté srovnávali na 1:1 po individuálních chybách domácích hráčů a za dalších 6 minut dokázali z rychlého protiútoku po nezakončeném rohu Chroustovic přenést vedení na svou stranu. To domácí hráče zaskočilo natolik, že si v dalších minutách nedokázali, vytvořil výraznější šance a hra se stala divácky nepříliš zajímavá. Po zmatku v obraně Chroustovic navíc Kočí zatlouklo pomyslný poslední hřebík do rakve domácích a zvýšilo na 3:1, domácí sice stačili během pár minut korigovat a vedení hostů snížit, víc se ale toho do 90 minut nevešlo.